Jak stáhnout a otevřít e-knihu

Stáhnout e-knihu z těchto stránek není vůbec žádný problém. V menu vyberte položku *Moje e-knihy*, poté vyberte v katalogu titul, který Vás zajímá, a následně vyplňte povinné údaje. Jediné, co potřebuji vědět, je emailová adresa, Vaše jméno, příjmení. Pak klikněte na tlačítko pod formulářem. Hned se dostanete na stránku s odkazy na stažení v různých formátech…

No není to jednoduché?

Na těchto stránkách si můžete stáhnout moje elektronické knihy (zkráceně e-knihy) a já chápu, že ne každý je do tak skvělého vynálezu distribuce a práce s e-knihami zasvěcen a má informace o tom, jak může tato díla číst. Já zde nabízím několik velmi známých formátů a napovím Vám, jak docílíte toho, že budete mít tyto vymoženosti pod kontrolou Vy a ne ony Vás.

Na čem mohu číst?

Ke čtení e-knih jsou primárně určeny čtečky knih (ebook čtečky, čtečky e-book či ebook readers – s anglickým přívlastkem), ovšem nemusíte se omezovat ryze na ně. Já například mimo čtečky využívám i tablet a mobilní telefon. Někomu zase vyhovuje monitor počítače.

Chci číst na čtečce knih

Pokud máte čtečku knih, určeným formátem vhodný k četbě je formát MOBI nebo ePub, ale někdo zase preferuje univerzální formát pdf. Záleží, co upřednostňujete. Nakonec Vám nic nebrání stáhnout k sobě do počítače všechny formáty a například přes USB kabel zkopírovat do zařízení a už jen číst.

Mobilní telefon, tablet

Jestliže dáváte přednost čtení na zařízení se systémem Android nebo iOS, postačí jen stažení některé aplikace z Android marketu / Apple store, ve které lze e-knihy otevřít. Pro čtení pdf formátu postačí Adobe reader. Pro čtení MOBI nebo ePub můžete využít pro Android například FBReader nebo Kindle. Pro čtení v systému iOS třeba TotalReader…

Počítač

Pro čtení v počítači si bohatě vystačíte s formátem pdf, který je zároveň nejrozšířenější formát těchto druhů dokumentů.

 

Jak e-knihu otevřít

Po stažení této e-knihy můžete číst na libovolném zařízení podporující e-knihy. Právě proto jsem pro vás nachystal mnoho formátů, z nichž jen PDF je věrohodnou kopií e-knihy – tedy vypadá na Vašem zařízení naprosto stejně, jako vypadá u mne. Z tohoto důvodu je PDF soubor tím, který doporučuji, abyste si stáhli. Ten můžete číst na počítači, na tabletu, na chytrém telefonu nebo například ve čtečce.

Android

Pro čtení PDF formátu v zařízeních Android doporučuji program WPS Office nebo Adobe Acrobat. Pokud chcete číst formát epub, pak si můžete stáhnout například program Ebook Reader od eBooks.com. E-knihu si stáhnete do zařízení a poté v programu zvolíte „Import ebooks.“

Formát mobi (a nejen ten) je čitelný v programu EBook Reader od Mobile_V5. Zde opět stačí nahrát knihu do zařízení (například na paměťovou kartu) a e-knihu najít pomocí integrovaného průzkumníku.

Tyto programy – i jiné, jistě velké množství naleznete v Google Play (resp. Obchod Play).

 

Počítač

Není nic jednoduššího, než si do zařízení s Windows nainstalovat program Adobe Acrobat a e-knihu poté stáhnout jako PDF soubor.

 

 

Nebyly Vám tyto rády nápomocné? Obraťte se přímo na mne, poradím... matnovobilsky@seznam.cz